top of page

APLIKACJA
ZAMIAST TAKSOMETRU

Aplikacja Zamiast Taksometru pozwala kierowcom w prosty i komfortowy sposób wyceniać przejazdy taxi oraz fiskalizować je na kasie fiskalnej Elzab zainstalowanej w formie oprogramowania na  smartfonie.

Praca na aplikacji Zamiast Taksometru jest również możliwa przy realizacji kursów otrzymanych z systemu dyspozytorskiego.

Zamiast Taksometru_edited.jpg

Zasady pracy przy wycenianiu kursów w aplikacji
ZAMIAST TAKSOMETRU:

ZT wycena_edited.jpg
kursy z ZT

Przed przejazdem poinformuj klienta, że przejazd jest realizowany przy pomocy kasy fiskalnej w formie oprogramowania, a trasa przejazdu wyznaczana jest przez system informatyczny, dzięki temu cena za kurs znana będzie z góry. 

1.

Przez rozpoczęcie przejazdu zawsze pytaj klienta o adres docelowy i dokładnie ustal go na mapie wpisując adres docelowy. Możesz doprecyzować położenie pinu na mapie ręcznie.

2.

Pozwól klientowi wybrać trasę, którą będziecie jechać. Poinformuj go o dostępnych możliwościach wyświetlonych - będą one wyświetlone na ekranie aplikacji - każda w innym kolorze.

3.

Przed rozpoczęciem kursu, wprowadź numer telefonu lub adres e-mail klienta, aby mógł otrzymać potwierdzenie przejazdu. Jeśli klient nie chce podawać powyższych danych, po zakończeniu kursu wydrukuj paragon na drukarce bluetooth podłączonej do kasy fiskalnej.

4.

Podczas przejazdu, jedź trasą wyznaczoną przez aplikację. Na ekranie aplikacji pojawi się widok 3D mapy i trasy, co ułatwi jazdę.

WAŻNE! Uruchomienie nawigacji zewnętrznej może spowodować wytyczenie innej trasy, niż ta ustalona z klientem.

5.

Nie wyłączaj aplikacji podczas wykonywania przejazdu. Możesz zminimalizować ją do tła, ale nie wyłączaj jej. Przesyła ona do systemu Twoją pozycję GPS, aby wyświetlić klientowi historię przejazdu.

6.

W miejscu docelowym, czyli tam gdzie klient wysiada, pamiętaj o zakończeniu przejazdu i wysłaniu, bądź wydrukowaniu paragonu dla klienta.

7.

Potrzebujesz pomocy? Coś jest niejasne?
Masz pytania?

Zasady pracy z aplikacją ZAMIAST TAKSOMETRU przy fiskalizowaniu kursów zleconych przez centralę dyspozytorską:

kursy z systemu

Otrzymując zlecenie przejazdu z centrali dyspozytorskiej współpracującą z aplikacją Zamiast Taksometru, kurs jest już wyceniony, a trasa przejazdu ustalona. 

1.

W aplikacji kierowcy oznaczamy "Jest Klient", aplikacja Zamiast Taksometru rozpoczyna rejestrację aktualnego kursu.

2.

Po zakończeniu przejazdu, Zamiast Taksometru fiskalizuje przejazd i wystawia paragon, który przekazywany jest mailem do klienta na adres, który podał podczas rejestracji w aplikacji klienta.

3.

bottom of page