top of page

PYTANIA I ODPOWIEDZI
ODNOŚNIE DZIAŁANIA APLIKACJI ZT

Tu znajdziesz najczęściej zadawane przez Pasażerów pytania, dotyczące mobilnej aplikacji Zamiast Taksometru i kasy fiskalnej

w postaci oprogramowania firmy Elzab. 

1. Czym jest aplikacja ZT?

Aplikacja ZT jest aplikacją mobilną służącą do wyznaczania i rozliczania opłaty za przewóz osób w taxi. Aplikacja ZT działając z kasą fiskalną w postaci oprogramowania firmy Elzab, jest alternatywą dla klasycznego taksometru lub kasotaksometru.

2.Czy aplikacja ZT współpracuje z kasą fiskalną?

Tak, aplikacja ZT współpracuje z kasą fiskalną w postaci oprogramowania firmy Elzab.

3. Czy kasa fiskalna posiada wymagane zezwolenia i homologacje?

Tak, kasa fiskalna Elzab KW1a posiada zatwierdzenie Urzędu Miar i jest dozwolona do stosowania w transporcie przez Ministerstwo Finansów.  

4. Skąd wiem ile zapłacę?

Kierowca gdy rozpoczyna kurs wpisuje w aplikacji adres docelowy podany przez klienta i system wyznacza najkorzystniejsze trasy przejazdu. Są one pokazane na ekranie smartfonu wraz z ceną każdego przejazdu , długością i czasem przejazdu. Klient decyduje, którą trasę wybiera i tą trasą realizowany jest przejazd.

5. Czy kierowca jedzie prawidłową trasą?

Po wycenie i wyborze trasy, jest ona pokazywana w aplikacji kierowcy w sposób ułatwiający mu nawigację dokładnie po wybranej trasie. Kierowca widząc problem na drodze, może zalecić wykonanie objazdu, jednak nie może mieć to wpływu na cenę, która jest ustalana na początku przejazdu i pozostaje niezmienna.

6. Czy dostanę paragon za przejazd?

Oczywiście! Kierowca wyślę Ci paragon na adres e-mail lub numer telefonu podany przed rozpoczęciem kursu. Jeżeli chcesz otrzymać paragon w wersji papierowej, poinformuj o tym kierowcę na początku przejazdu. Kierowca ma możliwość wydruku paragonu na posiadanej przez niego drukarce bluetooth.

bottom of page